Davet

Dahiliye Uzmanları Derneği’nin en önemli kuruluş amaçlarından olan ‘’Dahiliye uzmanlığını geliştirmek, eksiklikleri belirleyip çözümler üretmek ve bu alandaki tüm ilerlemeleri takip ederek dahiliye uzmanlarına aktarmak’’ maddesi gereğince 1. Ulusal Dahiliye Kongresi’ni 26-29 Mayıs 2022 tarihleri arasında Antalya/Belek’te Pine Beach Otel Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğiz.

En çok uzman hekimin olduğu ve branşı itibariyle alanında en donanımlı hekimler olan dahiliye uzmanlarının önemi, özellikle hala içinde olduğumuz pandemi döneminde net olarak görülmüştür. Branşımız sağlık sisteminin temellerinden biridir ve her daim sağlam (güncel) olmalıdır. Bu nedenle ilkini gerçekleştireceğimiz kongremizde dahiliye polikliniklerinde sık karşılaşılan semptom ve hastalıkların yanında, bir dahiliye uzmanının çok iyi bilmesi gereken diyabet, hipertansiyon ve tiroid gibi önemli kronik hastalıklar da güncel kılavuzlar doğrultusunda konuşulacaktır. Bu sunumlarda ayrıca dahiliye branşına yıllarca emek vermiş ve birçok uzman yetiştirmiş olan hocalarımızın tecrübelerinden de yararlanacağız.

Bilimsel konular yanında kongremizde malpraktis, dahiliyenin sorunları ve çözüm önerileri ile ilgili de sempozyumlar düzenlenecektir.

Kongremiz esnasında ülkemizin her köşesine dağılmış olan dahiliye uzmanı meslektaşlarımızın interaktif bir şekilde toplantılara katılmaları ve ev sahibi olarak birbirlerini ağırlamaları sağlanmaya çalışılacaktır. Böylece, birlikte çok daha kuvvetli bir dahiliye hedefine ulaşmak için bir adım daha atılmış olacaktır.

Dahiliye uzmanlığını geliştirmek için çıktığımız bu yolda sizleri de kongremizde görmekten mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla,

Kongre Düzenleme Kurulu Adına
Kongre Başkanı
Doç. Dr. Seyit Uyar