Davet

Sevgili Meslektaşlarım,

1- 3 Aralık 2023 tarihlerinde Kıbrıs'ın Bafra kentinde gerçekleştirilecek olan 1. Dahiliye Kış Sempozyumuna sizleri davet etmekten onur ve mutluluk duyarız.

Başarılı 1. Ulusal Dahiliye kongresi; deneyimlerimizi birbirine bağlayacak ve paylaşacak bir derneğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğunu göstermiş oldu. Dahiliye Uzmanları Derneği’miz; Uzman bilgisinin edinilmesini, deneyimlerin öğrenilmesini ve paylaşılmasını kolaylaştırmayı ve dahiliye ile ilgili klinik alanlardaki en son gelişmeleri tartışmayı öncelik olarak belirlemiştir. Bu nedenle ilkini gerçekleştireceğimiz 1. Dahiliye Kış Sempozyumunda dahiliye polikliniklerinde sık karşılaşılan semptom ve hastalıkların yanı sıra bir dahiliye uzmanının çok iyi bilmesi gereken diyabet, hipertansiyon ve tiroid gibi önemli kronik hastalıklarda güncel kılavuzlar doğrultusunda konuşulacaktır. Bu sunumlarda ayrıca dahiliye branşına yıllarca emek vermiş ve birçok uzman yetiştirmiş olan hocalarımızın tecrübelerinden de yararlanacağız. Sempozyum esnasında ülkemizin her köşesine dağılmış olan dahiliye uzmanı meslektaşlarımızın interaktif bir şekilde toplantılara katılmaları ve ev sahibi olarak birbirlerini ağırlamaları sağlanmaya çalışılacaktır. Böylece, birlikte çok daha kuvvetli bir dahiliye hedefine ulaşmak için bir adım daha atılmış olacaktır

Sempozyumumuz yenilikçi gelişmeleri paylaşmaya ve dahiliye pratiğindeki yaygın durumların en gelişmiş tedavisine kapsamlı bir genel bakış sunmaya odaklanacaktır. Dahiliye uzmanlığını geliştirmek için çıktığımız bu yolda sizleri de kongremizde görmekten mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla,

Sempozyum Başkanı
Doç. Dr. Eşref Araç